محل تبلیغات شما
گونه های چرم طبیعی در صنعت چرم سازی به سه جور کلی تقسیم می شود . علاوه بر این دسته بندی، چرم ارگانیک را بر شالوده مدل دباغی نیز می توانایی به شش دسته تقسیم کرد . 


انواع 
چرم ارگانیک در صنعت چرم سازی گونه های چرم طبیعی در صنعت چرم سازی به سه جور چرم سبک، چرم نصفه سبک و چرم سنگین وزن تقسیم می شود . 

چرم 
سبک: چرمی می باشد که از پوست حیواناتی مثل گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست می آید . این نوع چرم بسیار ظریف و نازک است و به همین علت هم در ساخت محصولاتی مثل لبـاس چرم، کاپشن چرم و دستکش چرم به کارگیری می شود . در حالی که از مدل کیفیت ذیل تر آن به عنوان آستری کفش و لباس استعمال می گردد . 

انواع 
چرم ارگانیک از پوست بز 
چرم 
نصفه سنگین: به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی نظیر کروکودیل و شتر مرغ به دست می آید . این دسته چرم به علت کم یاب و گران بها بودن بیش خیس در ایجاد محصولاتی که جنبه تزیینی دارند و یا لاکچری محسوب می شوند زمینه به کار گیری قرار می گیرد . 

کیف نه

اشکال 
چرم طبیعی از پوست شتر مرغ گونه های چرم طبیعی از پوست کروکودیل 
چرم 
سنگین: به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی نظیر گاو ،گاومیش ،گوساله، شتر و … به دست می آید . چرم سنگین شایسته ترین جور چرم جهت به کارگیری های معمول می باشد . این نوع چرم دارنده بیشترین مقاومت و زیباترین چهره در در بین چرم های دیگر می باشد . این نوع چرم به علت استحکام و مقاومت بالا، در زیره و روش کفش، ساخت کیف های دستی و جیبی مرغوب و یا این که تسمه های اتومبیل آلات صنعتی و … به مصرف می برسد . 

اشکال 
چرم طبیعی از پوست گاو 
اشکال 
چرم ارگانیک بر مبنا نوع دباغی علاوه 
بر نوع بندی کلی بالا، چرم طبیعی را بر شالوده مدل دباغی نیز می بضاعت و توان به مدل های زیر تقسیم کرد: 
دباغی 
چرم 
چرم 
گیاهی: در دباغی این نوع چرم تا حد امکان از مواد و رنگ های شیمیایی استعمال نمی شود . به جای رنگ های شیمیایی از رنگ های گیاهی و مواد و روغن های حیوانی استعمال می گردد . این دسته چرم به علت اینکه دارنده بیشترین سازگاری با محفظه زیست بوده و در اثر تماس با پوست انسان عوارضی تولید نمی نماید از بهترین اشکال دباغی چرم به شمار می رود . این گونه چرم، انعطاف‌پذیر بوده و رنگ آن قهوه‌ای‌ست که اندازه رنگش به مخلوط شیمیایی و رنگ پوست بازمی‌گردد . در بازه دیرباز از چرم گیاهی برای ایجاد زره به کارگیری می گردیده هست . 

چرم 
کرومی: چرمی میباشد که مواد اصلی در دباغی آن بر شالوده کروم می باشد . بر روی برخی چرم های کرومی که منش نامرغوبی دارند، طرحی را بصورت تصنعی و مصنوعی چاپ می نمایند که به آن چرم کرومی چاپی می گویند . چرم کرومی که در سال ۱۸۵۸ ابتکار عمل شد، با کرومیوم سولفات و دیگر نمک‌های کرومیومم دباغی می‌شد . 

چرم 
آلدهیدی: با به کار گیری از ترکیبات گلوتارآلدهید یا این که اکسازولیدین دباغی میگردد . 

چرم 
ترکیبی: به کمک بسپارهای آروماتیک مانند گونه‌هایی از نوولاک و نرادول ساخته و دباغی می‌گردد . 

چرم 
آلومی: در این خط مش چرم با نمک آلومینیوم در مخلوط با چسبنده‌های متعدد و منابع پروتئینی نظیر فلوئور، زردهٔ تخم مرغ و … دباغی میشود . 

چرم 
پوسته خام: با تولید تراش‌های نازک روی پوست، شناور ساختنش در آهک، و کشیدنش در موقعی که کم آب گردیده می‌باشد درست میگردد . 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها