محل تبلیغات شما
چرم 
گیاهی چیست؟ 
چرم به کار گیری از چرم و محصولات چرمی در عالم قدمتی دیرینه دارااست . می گویند برای پیش‌داوری درباره هر فرد کافی میباشد به کفش، کیف و کمربندش نگاهی بیندازیم . همین فرمان نشان‌دهنده منزلت والای مصنوعات چرمی به‌عنوان محصولاتی گران قیمت در فرهنگ و اجتماع بشر می باشد . 

کیف پول

به گزارش سرویس بازار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برندها و شرکت‌های تولیدکننده تولیدها چرمی با آگاهی از این مقام گرانقدر سال‌هاست به ساخت تولید ها متفاوت و تبلیغ آن در جامعه می پردازند . اما از سوی دیگر هرازچندگاه، مطلبی در رسانه‌ها منتشر می‌گردد که یادآوری می‌کند در فرآیند ساخت چرم، چه‌ صدمه‌های بی‌بازگشتی به محفظه زیست وارد می شود . جالب می باشد بدانیم مملکت ایران، از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوست ناپخته و چرم جهان میباشد . اینجاست که این سوال با اهمیت در ذهن بشر نقش می‌بندد که چه استانداردهایی در رابطه با تولید چرم و تولیدها چرمی در جمهوری اسلامی ایران و عالم وجود داراست . 

چرم در عالم به دو خط مش کلی ساخت می‌شود؛ یا با استعمال از مواد کرومی، یا با به کارگیری از مواد گیاهی (وجیتال) . 

در رویکرد در آغاز (کرومی)، فضاهای بین‌سلولی سطح پوست ناپخته با به کارگیری از مواد شیمیایی کرومی رنگ‌دهی می گردد . منش به کار گیری از مواد کرومی از شیوه‌های سنتی ایجاد چرم هست و تا سال‌های اخیر، بیشتر چرم تولیدی جهان با همین خط مش ایجاد میشد . اما امروزه در اروپا و ایالات متحده نه تنها استعمال از این رویکرد ممنوع شده است، بلکه محصول ها چرمی‌ای که با چرم‌های کرومی تولیدشده‌اند، اجازه حضور در بازار این کشورها را پیدا نمی‌کنند و عمدتا برای مصرف در کشورهای عالم سوم تولید می گردند . 

کروم یک ف سنگین می‌باشد که هم به محیط‌زیست و هم به سلامت انسان آسیب می‌رساند؛ این آسیب‌رسانی منجر شده می باشد طی سال‌های اخیر، دولت‌های کشورهای توسعه یافته تولیدکنندگان چرم و تولید ها چرمی را به استفاده از مواد گیاهی برای تولید چرم و محصولات چرمی تشویق کنند . این در حالی می‌باشد که در ایران، در خصوص آسیب‌رسانی و مضرات چرم‌های کرومی اطلاع‌رسانی صحیحی انجام نشده و قانونی نیز برای محدود کردن استعمال از این مدل چرم وجود ندارد . 

چرم‌هایی 
که به روش گیاهی ایجاد می‌شوند در مقایسه با چرم‌های کرومی مزیت‌هایی دارا‌هستند که در ادامه به آن ها اشاره می‌شود: 
زیبایی 
بیشتر 
تراز چرم‌هایی که به منش گیاهی ساخت و رنگ می‌شوند، حالت ارگانیک خویش را محافظت مینماید . رگه‌ها، خطوط و بافت پوست در چرم‌های گیاهی، شکل با اهمیت خود را از دست نمی‌دهد؛ در حالی که در رویکرد کرومی، سطح منافذ چرم حالت طبیعی خود را از دست داده و با لایه‌ای از رنگ پوشیده می‌گردد . 

همینطور در چرم‌های گیاهی، دورنگی بودن طبیعی است، اما چرم‌های کرومی دورنگ، با استعمال از پیگمنت رنگ می شوند و حالتی تصنعی و کارخانه‌ای به خویش می‌گیرند . 

دوستدار 
سلامت 
در مراحل تولید چرم‌های گیاهی از فهای سنگین و مواد شیمیایی سمی استعمال نمیشود و به همین ادله این گونه چرم هیچ آسیبی به پوست و بدن آدم وارد نمیکند . دیدنی می‌باشد بدانید در اکثری از کشورهای دنیا، به کارگیری از چرم‌های کرومی در پوشاک کودکان ممنوع است؛ چراکه آلرژی پوست کودکان در پیش‌روی دلایل کروم بیشتر از بزرگسالان می‌باشد . 

به کار گیری از چرم‌های گیاهی در آستر کفش، از آن‌جا که این جور از چرم، دم و بازدم زیادی دارد و منافذ آن به وسیله مواد شیمیایی پر نشده است، سبب ساز جذب عرق پا و دوری از رشد قارچ و تولید بیماری و بوی بد در پا می‌شود . 

تولیدکنندگان معتبر کفش به این ادله که چرم‌های کرومی پا را خفه می‌کند و قابلیت و امکان تنفس را از پا می‌گیرد، از این نوع چرم در تولید کفش استفاده نمی کنند . 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها